ATRAKCJE

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nowego obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego! Z inicjatywy Pana Tadeusza Wirkijowskiego powstał Pomostu cumowniczy z 30-ma miejscami postojowymi dla łodzi na Jeziorze Wdzydze w miejscowości Borsk. Inwestycję zrealizowano dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego RYBY.

Celem projektu jest: Zrównoważony rozwój turystyki oraz wzmocnienie konkurencyjności obszarów zależnych od rybactwa poprzez budowę pomostu cumowniczego z 30-ma miejscami postojowymi dla łodzi na Jeziorze Wdzydze w miejscowości Borsk do grudnia 2013 roku. Zapraszamy!

marina-ztarasu-small

 

EU

Organizowane są wycieczki stateczkiem po jeziorze „Wdzydze”. Jezioro to ma powierzchnię 1067,8 hektara, w tym 8 wysp (największa to Wielki Ostrów) o powierzchni 149 hektarów. W najgłębszym miejscu jeziora od tafli do dna jest 68 metrów. Przy jeziorze znajduję się silnie rozwinięta linia brzegowa o długości około 80 km. Przez jezioro Wdzydze przepływa rzeka Wda.

Wdzydzki Park Krajobrazowy powstał w 1983 roku i obejmuje 17.832 ha. Więcej tutaj>>>

Kaszubski Park Etnograficzny pierwsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu. Więcej tutaj>>>

Parowozownia Kościerzyna muzeum w którym odnaleźć można niespotykane już narzędzia, maszyny, elementy starych mechanizmów, uzupełnione zbiorami dokumentów, pamiątek i modeli. Więcej tutaj

Wypoczynek w miejscowości Borsk z rodziną bądź przyjaciółmi z pewnością będzie udany i pełen niezapomnianych wrażeń.