SZKÓŁKA ŻEGLARSKA

szkolka-borsk

 


ZAKOŃCZENIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO 2017

 

21.10.2017 w Ośrodku Largo odbyło się Zakończenie Sezonu Żeglarskiego. Podczas spotkania z żeglarzami oraz rodzicami trener Czesław Sikora przedstawił sprawozdanie, fotorelację oraz filmy z ważniejszych wydarzeń minionego sezonu (regaty, treningi, obozy).

Sezon ten obfitował w szereg interesujących wydarzeń w których uczestniczyli nasi żeglarze ze szkół z Karsina, Wiela i Czerska.

Warto odnotować, że kolejni uczestnicy zajęć Czerskiego Gimnazjum zdali egzamin na stopień żeglarza jachtowego.

Pierwszy raz uczestniczyliśmy w regatach na Zatoce Puckiej (2 załogi) w kl. Puck w regatach o puchar znanego podróżnika – Toniego Halika.

Tradycyjnie już zorganizowaliśmy dwa obozy stacjonarne.

Zorganizowaliśmy dwie imprezy regatowe (Puchar Wójta Gminy Karsin oraz Puchar OW Largo).

Braliśmy także udział w regatach o Puchar Półwyspu Lipa.

Nowością tego sezonu były samodzielne starty naszych żeglarzy w regatowej rywalizacji kl. Omega.

Cieszą także sukcesy, jakie były udziałem tych załóg (2. miejsce – Puchar Largo, 1. miejsce Puchar Półwyspu Lipa).

Odbyły się także Mistrzostwa Klubu w kl. Optymist.

Podczas uroczystości z zakończenia sezonu zwycięzcy tych regat zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Końcowym akcentem tego spotkania był wspólny grill.

Przebieg tego sezonu najlepiej obrazuje niżej załączona fotorelacja.

Dziękując wszystkim za udział w zajęciach, a rodzicom za pomoc wierzę, że kolejny Sezon będzie podobnie udany jak ten, który właśnie się zakończył.

Dziękujemy także dyrekcji szkoły z Karsina i Wiela za życzliwość i pomoc w organizacji zajęć.

Trener KŻ „WDA” Borsk
Czesław Sikora

 


II Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin

 

W sobotę 15 lipca 2017 r. w Wielu odbyły się regaty o Puchar Wójta gminy Karsin. Jest to nowe miejsce na żeglarskiej mapie naszego województwa, gdzie dzieci i młodzież drugi już rok poznają tajniki żeglarstwa. Obecnie w zajęciach Klubu Żeglarskiego „WDA” Borsk uczestniczy ponad 50 uczniów ze szkół gminy Karsin.

Regaty na jeziorze wielewskim zgromadziły 20 młodych żeglarzy w klasie Optymist, reprezentujących trzy ośrodki żeglarskie. Odbyły się 4 biegi w bardzo „przyjaznych” dla młodych żeglarzy warunkach atmosferycznych (słaby i średni wiatr oraz dużo słońca). Warto zaznaczyć, że regaty odbywają się w pobliżu plaży, co przy takiej pogodzie zapewnia ogromną liczbę widzów, którzy nieczęsto mogą podziwiać nasz sport z takiej perspektywy. Regaty te posiadają więc ogromny walor promocyjny i edukacyjny o czym świadczy ilość pytań na które odpowiadamy podczas regat.
Zwycięzcą regat został Kacper Kaźmierczak z klubu UKS Jedynka Czersk. Niestety reprezentanci Gminy Karsin musieli tym razem uznać wyższość kolegów z Czerska.

Wręczający puchary i nagrody Wójt gminy Karsin p. Roman Brunke pogratulował startującym w regatach zawodnikom. Wierzymy, że żeglarstwo w dalszym ciągu będzie się rozwijało na terenie Gminy, a po uzyskaniu porównywalnego z rywalami sprzętu także wyniki będą zadowalające. Fotorelację z regat oraz wyniki załączono niżej.

WYNIKI II REGAT O PUCHAR WÓJTA GMINY KARSIN

1. Kacper Kaźmierczak – UKS Jedynka Czersk
2. Przemysław Kędzierski – UKS Jedynka Czersk
3. Patryk Kiedrowski – UKS Jedynka Czersk
4. Dawid Czapiewski – UKS Jedynka Czersk
5. Dominik Wardyn – WDA Borsk
6. Martyna Leszczyńska – UKS Jedynka Czersk
7. Kornelia Kryger – UKS Jedynka Czersk
8. Karolina Skwierawska – WDA Borsk
9. Kornelia Wardyn – WDA Borsk
11. Marcin Pruski – UKS Jedynka Czersk
12. Antoni Miloch – WDA Borsk
13. Martyna Sznek – WDA Borsk
14. Piotr Widera – WDA Borsk
15. Szymon Wirkus – WDA Borsk
16. Maciej Narloch – WDA Borsk
17. Szymon Skwierawski – WDA Borsk
18. Kacper Leman – WDA Borsk
19. Kacper Rejmer – Gdańsk
20. Szymon Domański – WDA Borsk

Trener KŻ „WDA” Borsk
Czesław Sikora


Terminy zajęć 2017

 

Terminy zajęć szkółki żeglarskiej 2017
 


Otwarcie sezonu żeglarskiego 2017

 

W sobotę 13 maja 2017 r. na przystani żeglarskiej OW Largo w Borsku odbyło się spotkanie inaugurujące Sezon Żeglarski 2017 r.
Uczestnikami tego spotkania byli rodzice, żeglarze z gminy Karsin oraz przedstawiciele Zarządu Klubu.
Prowadzący w Klubie zajęcia żeglarskie Czesław Sikora przedstawił zgromadzonym plan zajęć na najbliższy Sezon wraz z terminami obozów oraz planowanych regat.

Spotkanie stanowiło także Walne Zebranie członków Klubu gdzie podjęto decyzję w sprawie podniesienia wysokości składek od członków instytucjonalnych oraz przedstawiono bilans finansowy Klubu za miniony rok. Uchwały te przyjęto jednogłośnie.

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2017
 

Oprócz w/w działań formalnych uczestnicy spotkania rywalizowali podczas wyścigów na rowerach wodnych. Uczestnikami rywalizacji byli młodzi żeglarze wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi. W rywalizacji uczestniczyło aż 10 załóg. Wyniki nie były najważniejsze, a dobra zabawa i uśmiechy były tym o co chodziło w tej zabawie.

Po rywalizacji wszyscy żeglarze oraz goście uzupełnili stracone podczas rywalizacji kalorie przy wspólnym grillu.

Życzę wszystkim aby rozpoczynający się Sezon był obfity w sukcesy sportowe i szkoleniowe, a wiatry sprzyjały osiąganiu tych celów.

Trener KŻ „WDA” Borsk
Czesław Sikora


Zakończenie okresu przygotowawczego do sezonu 2017

 

8 kwietnia 2017 r. odbyły się ostatnie zajęcia okresu przygotowawczego do sezonu letniego. Zajęcia rozpoczęliśmy już 19 listopada 2016 roku na sali wykładowej i gimnastycznej w szkole w Wielu i Karsinie. Ogółem w zajęciach uczestniczyło 37 uczniów tych szkół.

Podczas zajęć teoretycznych zgłębialiśmy tajniki teorii żeglowania, przepisów żeglarskich oraz budowy jachtów. Doskonaliliśmy także umiejętność wiązania węzłów żeglarskich.

W czasie ferii zimowych część uczestników zajęć brała udział w pracach bosmańskich przy remoncie łódek z których będziemy korzystać w sezonie żeglarskim. Prowadziliśmy także zajęcia na sali gimnastycznej gdzie pracowaliśmy nad rozwijaniem koordynacji ruchowej oraz szybkości i wytrzymałości niezbędnych podczas zajęć na wodzie. Przebieg tych zajęć obrazuje niżej załączona fotorelacja.

Zakończenie okresu przygotowawczego do sezonu 2017
 

Wszystkich uczestników zajęć już teraz zapraszam na pierwsze zajęcia na wodzie, które odbędą się 29 kwietnia 2017 r. (sobota ) w godz. 10.00-14.00 w OW Largo w Borsku. Podczas tych zajęć przedstawiony zostanie plan treningów oraz terminarz obozów żeglarskich na okres letni sezonu 2017.

Uroczyste rozpoczęcie Sezonu Żeglarskiego 2017 odbędzie się OW Largo 13 maja 2017 r. (sobota) o godz.10.00 na które już teraz zapraszamy uczestników zajęć oraz rodziców. Jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą chcielibyśmy zaproponować rodzicom uczestnictwo w zajęciach na wodzie dlatego prosimy o odpowiedni do tego ubiór. Zapraszamy.

Trener KŻ „WDA” Borsk
Czesław Sikora


Zajęcia w okresie przygotowawczym do sezonu 2017

 
Rozpoczynamy zajęcia przygotowujące do nowego sezonu żeglarskiego. Zajęcia będą się odbywały w Karsinie i we Wielu w następujących terminach:

1. 19.11.2016r. – Uwaga – tylko teoria (Wiele – 10.00-11.00, Karsin 11.15-12.15).

Pozostałe zajęcia:

Wiele – 10.00-11.00 – teoria (Dom Kultury) / 11.00-12.00 – trening (Sala Gimnastyczna)
Karsin – 12.15-13.15 – teoria (Dom Kultury) / 13.15-14.15 – trening (Sala Gimnastyczna)

2. 03.12.2016r.
3. 17.12.2016r.
Szkółka żeglarska4. 14.01.2017r.
5. 28.01.2017r.
6. 11.02.2017r.
7. 25.02.2017r.
8. 11.03.2017r.
9. 25.03.2017r.
10. 01.04.2017r.
11. 15.04.2017r.

Trener KŻ „WDA” Borsk
Czesław Sikora


Zakończenie i podsumowanie sezonu 2016

 
24 września 2016 r. w Domu Kultury w Karsinie odbyło się zakończenie Sezonu Żeglarskiego w naszej Gminie. W spotkaniu uczestniczyli młodzi żeglarze oraz ich rodzice. Wśród zaproszonych gości obecni byli Pani oraz Pan Dyrektor szkoły w Karsinie oraz w Wielu.

Podczas spotkania omówiono przebieg minionego sezonu – podsumowano starty w regatach oraz obozy żeglarskie. Ogółem w zajęciach uczestniczyło 41 żeglarzy. Braliśmy udział w 5 w regatach żeglarskich, a w obozach brało udział 38 najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.

Uroczystość ta była także okazją do nagrodzenia najlepszych żeglarzy którzy wyłonieni zostali podczas rywalizacji na wodzie.

Najlepszymi wśród dziewcząt okazały się:
1. Karolina Skwierawska
2. Kornelia Wardyn
3. Katarzyna Skwierawska
4. Marta Bławat

Zakończenie sezonu 2016

Najlepszymi żeglarzami minionego sezonu byli:
1. Dominik Wardyn
2. Filip Kozłowski
3. Paweł Kąkolewski
4. Jakub Sałata
5. Łukasz Stosik
6. Maciej Narloch
7. Antoni Miloch
8. Kacper Leman
Życząc żeglarzom kolejnych sukcesów w propagowaniu tego sportu w naszej Gminie wierzymy, że następny sezon będzie tak udany jak właśnie mijający.

Trener KŻ „WDA” Borsk
Czesław Sikora


OSTATNIE REGATY W SEZONIE

 

27.08.2016 braliśmy udział w tradycyjnych regatach o Puchar Półwyspu Lipa i jednocześnie o Puchar Wójta Gminy Karsin.

Był to ostatni start w regatach jakie zaplanowaliśmy na mijający już sezon żeglarski. Ogółem wzięliśmy udział w 4 zawodach w klasie Optymist. Na regatach w Lipie Klub nasz i Gminę Karsin reprezentowało 7 zawodników (3 dziewczęta i 4 chłopców). Zawody w kl. Optymist zgromadziły 17 uczestników reprezentujących Gminę Karsin oraz Gminę Czersk.

Podobnie jak w poprzednich startach, także i tym razem nasz reprezentant odniósł sukces. Regaty rozegrane były przy bardzo słabym wietrze co preferowało zawodników o stosunkowo niskiej masie ciała.
Zwycięzcą regat i zdobywcą Pucharu został Jakub Sałata z Borska, kolejni nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:
Regaty w Lipie 2016

3 miejsce – Dominik Wardyn
6 miejsce – Paweł Konkolewski
8 miejsce – Karolina Skwierawska
11 miejsce – Łukasz Stosik
12 miejsce – Kornelia Wardyn
14 miejsce – Filip Kozłowski
16 miejsce – Katarzyna Skwierawska

Gratulując sukcesów liczymy, że kolejny starty będą tak udane jak w minionym sezonie!
Trener KŻ „WDA” Borsk
Czesław Sikora

 


OBOZY ŻEGLARSKIE 2016 ZAKOŃCZONE

 

1 sierpnia 2016 r. zakończył się pierwszy z dwóch obozów żeglarskich, które zaplanowaliśmy w tym roku.
Obóz odbył się tradycyjnie w OW Largo w Borsku i zgromadził 27 uczestników z czego połowę stanowili uczniowie czwartej klasy ze Szkoły Podstawowej w Karsinie.
Obóz lipiec 2016
Był to pierwszy kontakt z żeglarstwem tych uczniów. Czy sobie poradzili? Odpowiedź zawarta jest na obok załączonych fotografiach. Liczymy, że do grupy tej dołączą kolejni uczniowie, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w tym obozie. Już teraz zapraszam na zajęcia w okresie jesienno-zimowym.

Kolejny obóz odbył się w dniach 16.08-22.08.2016 a zdjęcia z tego obozu znajdziecie poniżej.
II_Obóz_sierpien_2016 

Trener KŻ „WDA” Borsk
Czesław Sikora

 


I. REGATY O PUCHAR WÓJTA GMINY KARSIN W KLASIE OPTYMIST LIPIEC 2016

 

16.07.2016 odbyły się I Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin w żeglarskiej klasie Optymist. Regaty te stanowią efekt pracy szkółki żeglarskiej, która drugi już rok działa na terenie i przy wsparciu Gminy Karsin.

Regaty zgromadziły 23 zawodników reprezentujących Gminę Karsin (Klub WDA Borsk) oraz sąsiednią Gminę Czersk (UKS 1 Czersk). Regaty odbyły się przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (wiatr i pogoda) – przeprowadzono 4 wyścigi.

Zwycięzcą regat został Dominik Wardyn (reprezentant Gminy Karsin), który wygrał wszystkie 4 wyścigi. Drugie miejsce zajął Kacper Kaźmierczak (Czersk), a trzecie także reprezentantka Gminy Karsin – Karolina Skwierawska.

Uczestników regat na brzegu dopingowali pozostali koledzy – uczestnicy szkolenia żeglarskiego, rodzice oraz wypoczywający nad jeziorem mieszkańcy i wczasowicze. Na brzegu tajniki żeglowania fachowo wyjaśniał i komentował p. Jan Gliszczyński. Warto zaznaczyć, że podczas regat gościliśmy p. Filipa Lipskiego – trenera koordynatora Pomorskiego Związku Żeglarskiego, który życzliwie angażuje się w nasze działania. Dzięki Jego pomocy otrzymaliśmy m.in. osprzęt żeglarski, materiały dydaktyczne oraz upominki żeglarskie dla zawodników.

Zwycięzcom regat puchary, nagrody i dyplomy wręczali: gospodarz imprezy (fundator nagród i pucharów) Wójt Gminy Karsin p. Roman Brunke, p. Filip Lipski oraz Prezes Klubu „WDA” Borsk- p.Tadeusz Wirkijowski.

Wierzymy, że kolejne edycje tych regat wpiszą się na stałe do gminnego (i nie tylko gminnego) kalendarza imprez żeglarskich.

Wyniki regat przedstawia poniższe zestawienie:
Sezon 20161m. – Dominik Wardyn (Karsin)
2m. – Kacper Kaźmierczk (Czersk)
3m. – Karolina Skwierawska (Karsin)
4m. – Dawid Czapiewski (Czersk)
5m. – Filip Kozłowski (Karsin)
6m. – Martyna Leszczyńska (Czersk)
7m. – Przemysław Kędzierski (Czersk)
8m. – Paweł Konkolewski (Karsin)
9m.- Maksymilian Sękowski (Czersk)
10m. – Dobrawa Garstka (Karsin)
11m. – Kornelia Kryger (Czersk)
12m. – Martyna Miloch (Karsin)
13m. – Marta Kryger (Czersk)
14m. – Katarzyna Skwierawska (Karsin)
15m. – Karol Pepliński (Karsin)
16m. – Jacek Karczewski (Czersk)
17m. – Martyna Sznek (Karsin)
18m. – Oliwia Filipiak (Karsin)
19m. – Kornelia Wardyn (Karsin)
20m. – Łukasz Stosik (Karsin)
21m. – Antoni Miloch (Karsin)
22m. – Jakub Sałata (Karsin)
23m. – Kacper Leman (Karsin)

Trener KŻ „WDA” Borsk
Czesław Sikora

 


REGATY O PUCHAR LARGO – LIPIEC 2016

 
9 lipca 2016 r. nasi reprezentanci w klasie Optymist po raz drugi w tym sezonie przystąpili do rywalizacji w regatach żeglarskich. Klub nasz reprezentowało 9 zawodników. Warunki regat były wymagające z uwagi na silne podmuchy wiatru a także okresowo padający deszcz. Tym większym sukcesem jest fakt, że wszyscy reprezentujący nasz Klub i Gminę Karsin ukończyli w komplecie tą rywalizację. Ogólnie w regatach udział wzięło 17 jachtów klasy Optymist. Rywalami naszych zawodników byli żeglarze z zaprzyjaźnionego i współpracującego z nami Czerska.

Rywalizacja zakończyła się naszym sukcesem, a wyniki przedstawia poniższe zestawienie:
Sezon 2016
1. Dominik Wardyn – 1m.
2. Filip Kozłowski – 2m.
3. Paweł Konkolewski – 5m.
4. Katarzyna Skwierawska – 8m.
5. Karolina Skwierawska – 9m.
6. Karol Peplinski – 11m.
7. Martyna Sznek – 14m.
8. Milena Sznek – 15m.
9. Kornelia Wardyn – 17 m.

Chciałbym podziękować Pani Wardyn i Panu Kozłowskiemu za pomoc w organizacji regat i opiekę nad grupą naszych żeglarzy.

Czesław Sikora

 


Pierwsze regaty i … sukces!!!

 
W dniach 04-05.06.2016r. nad jeziorem Ostrowite k/ Czerska odbyły się XVIII już Regaty o Puchar Burmistrza Czerska.
Można powiedzieć, że były to na swój sposób regaty „historyczne”, gdyż były pierwszymi w jakich braliśmy udział w krótkiej historii naszego klubu.

Sezon 2016

W regatach tych nasz klub i Gminę Karsin reprezentowali:

1. Dobrawa Garstka
2. Filip Kozłowski
3. Karolina Skwierawska
4. Katarzyna Skwierawska
5. Dominik Wardyn

Ogółem w regatach uczestniczyło 50 zawodników z 7 Klubów: Piły, Człuchowa, Kamienicy Królewskiej, Czerska(2), Rogożna i Karsina. Zawodnicy zostali podzieleni na 3 grupy różniące się sprzętem na którym rywalizowali. Nasi zawodnicy startowali w grupie C tzw. „Arton”- są to najstarsze łódki klasy Optymist (takimi obecnie dysponujemy).

Miło mi poinformować, że wśród 14 zawodników tej grupy nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:
I miejsce – Filip Kozłowski
II miejsce – Dominik Wardyn
VIII miejsce – Dobrawa Garstka
IX miejsce – Karolina Skwierawska
X miejsce – Katarzyna Skwierawska

Odnieśliśmy także sukces drużynowy zajmując III miejsce już wśród wszystkich Klubów, które startowały w regatach.
Zawodnikom gratuluję. Dziękuję także Rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu.

Czesław Sikora

 


Sezon Żeglarski 2016 rozpoczęty!

 

Sezon 2016

14 maja rozpoczęliśmy sezon żeglarski 2016. Podczas spotkania oprócz naszych żeglarzy z Gminy Karsin obecna była silna reprezentacja rodziców.

Wykorzystaliśmy ten fakt i zorganizowaliśmy rodzinną rywalizację na rowerach wodnych. Zawody były bardzo wyrównane o czym świadczą niewielkie różnice czasowe. Wyniki nie były najważniejsze – liczyła się dobra zabawa. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym już spotkaniem przy grillu. Wierzymy ze w kolejnych latach uda się nam zorganizować podczas otwarcia sezonu taką rywalizację na jachtach.
 

Sezon 2016
Odbyły się już także pierwsze zajęcia szkoleniowe, których głównym celem było przygotowanie do pierwszego(historycznego) startu dzieci z szkółki żeglarskiej Gminy Karsin w regatach żeglarskich.

Zawody odbędą się w dniach 4-5.06.2016 w Ostrowitem k/Czerska.
Zapraszamy rodziców oraz pozostałych uczestników naszej szkółki do kibicowania naszym reprezentantom.

Czesław Sikora


PLAN ZAJĘĆ SZKOLENIOWYCH
KLUBU ŻEGLARSKIEGO „WDA” BORSK – 2016 r.

14.05.2016 – 11:00 – ROZPOCZĘCIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO
21.05.2016 – 10.00 – 13.00 Borsk (sobota)
21.05.2016 – 13.00 – 16.00 Borsk (sobota)

28.05.2016 – 10.00 – 13.00 Borsk (sobota)
28.05.2016 – 13.00 – 16.00 Borsk (sobota)

4.06.2016 – Regaty Ostrowite (sobota)
5.06.2016 – Regaty Ostrowite (niedziela)

11.06.2016 – 10.00 – 13.00 Borsk (sobota)
11.06.2016 – 13.00 – 16.00 Borsk (sobota)

28.06.2016 – 10.00 – 13.00 Borsk (wtorek)
28.06.2016 – 13.00 – 16.00 Borsk (wtorek)

29.06.2016 – 10.00 – 13.00 Borsk (środa)
29.06.2016 – 13.00 – 16.00 Borsk (środa)

30.06.2016 – 10.00 – 13.00 Borsk (czwartek)
30.06.2016 – 13.00 -16.00 Borsk (czwartek)

5.07.2016 – 10.00 -13.00 Borsk (wtorek)
5.07.2016 – 13.00 -16.00 Borsk (wtorek)

6.07.2016 – 10.00 – 13.00 Borsk (środa)
6.07.2016 – 13.00 – 16.00 Borsk (środa)

9.07.2016 – REGATY LARGO BORSK (SOBOTA)

12.07.2016 – 10.00 – 13.00 Wiele (wtorek)
12.07.2016 – 13.00 – 16.00 Wiele (wtorek)

13.07.2016 – 10.00 – 13.00 Wiele (środa)
13.07.2016 – 13.00 – 16.00 Wiele (środa)

14.07.2016 – 10.00 – 13.00 Wiele (czwartek)
14.07.2016 – 13.00 – 16.00 Wiele (czwartek)

16.07.216 – REGATY WIELE (SOBOTA)

19.07.2016 – 10.00 – 13.00 Wiele (wtorek)
19.07.2016 – 13.00 – 16.00 Wiele (wtorek)

20.07.2016 – 10.00 – 13.00 Wiele (środa)
20.07.2016 – 10.00 – 13.00 Wiele (środa)

21.07.2016 – 10.00 – 13.00 Wiele (czwartek)
21.07.2016 – 13.00 -16.00 Wiele (czwartek)

26.07 – 1.08.2016 – OBÓZ Grupa I – Borsk
16.08 – 22.08.2016 – OBÓZ Grupa II – Borsk

27.08.2016 – REGATY LIPA

3.09.2016 – 10.00 – 13.00 Borsk (sobota)
3.09.2016 – 13.00 – 16.00 Borsk (sobota)

10.09.2016 – 10.00 – 13.00 Borsk (sobota)
10.09.2016 – 13.00 – 16.00 Borsk (sobota)

17.09.2016 – 10.00 – 13.00 Borsk (sobota)
17.09.2016 – 13.00 – 16.00 Borsk (sobota)

24.09.2016 – ZAKOŃCZENIE SEZONU

Uwaga: Plan poszczególnych zajęć może się zmienić, dlatego należy przed zajęciami sprawdzić, czy termin zajęć jest aktualny.

Czesław Sikora


ZAPROSZENIE

Sezon 2016Klub Żeglarski „WDA” Borsk zaprasza na rozpoczęcie sezonu żeglarskiego 2016
Spotkanie odbędzie się 7 maja 2016 r.(sobota) o godz.11.00 w OW LARGO
Program spotkania:

1. Omówienie planu na sezon 2016.
2. Rywalizacja rodzinna na kajakach, rowerach wodnych (dla chętnych i przy sprzyjającej pogodzie)
– prosimy o przybycie w odpowiednim stroju
3. Ognisko – grill.

Zapraszamy!!!


ZAJĘCIA ŻEGLARSKIE

Zapraszamy uczniów szkoły z Wiela i Karsina na pierwsze zajęcia okresu przygotowawczego do sezonu żeglarskiego 2016. Zajęcia odbędą się 07.11.2015 (sobota) w godz.10.00-12.00 dla uczniów z Wiela oraz w godz.12.15-14.15 dla uczniów z Karsina.

Zajęcia w Wielu odbędą się w Szkole Podstawowej natomiast zajęcia w Karsinie zostaną przeprowadzone w Domu Kultury. Na zajęcia należy przynieść zeszyt oraz strój sportowy.

Zapraszam!
Czesław Sikora – trener


ZAPROSZENIE

Klub Żeglarski „WDA” Borsk zaprasza uczestników szkoleń i obozów żeglarskich na zakończenie sezonu żeglarskiego 2015 r.

Spotkanie odbędzie się 3 października 2015 r. (sobota) o godz. 16.00 w OW Largo w Borsku.

Program spotkania:
• omówienie dotychczasowych zajęć żeglarskich;
• relacja (foto) z obozów żeglarskich;
• przedstawienie planu zajęć na okres jesienno-zimowy oraz na kolejny sezon żeglarski (obozy 2016);
• wspólne ognisko (grill).

Trener żeglarstwa Czesław Sikora


 

 Galeria zdjęć
Obóz żeglarski – sierpień 2015

413

 


 OBÓZ ŻEGLARSKI

W roku 2015 planowane są 2 obozy w terminach 3-9.08 i 10-16.08.
Uczestnik obozu do dnia rozpoczęcia powinien wypełnić (załączoną) KARTĘ UCZESTNIKA OBOZU wraz z zgodą lekarza.
Ponadto do dnia rozpoczęcia obozu powinien wnieść opłatę w wysokości 200 zł od uczestnika przekazaną na konto Klubu „WDA” Borsk (nr konta PKO BP 62 1020 1811 0000 0702 0262 9947)

Dowód wpłaty wraz z KARTĄ UCZESTNIKA OBOZU należy przedstawić w pierwszym dniu obozu. Obóz zaczyna się do godz. 10.00 3.08 i 10.08, a kończy się o godz. 12.00 9.08 i 16.08

 


Terminy zajęć żeglarskich czerwiec – lipiec 2015

Planowane terminy zajęć żeglarskich w OW Largo w godz.10.00-14.00/14.00-18.00. Uczeń wybiera 3 terminy spośród podanych w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych.

1. 23.05.2015 r. (sobota)
2. 13.06.2015 r. (sobota)
3. 20.06.2015 r. (sobota)
4. 27.06.2015 r. (sobota)
5. 30.06.2015 r. (wtorek)
6. 1.07.2015 r. (środa)
7. 2.07.2015 r. (czwartek)
8. 3.07.2015 r. (piątek)

 

 Galeria zdjęć
szkolenie czerwiec – lipiec 2015

413


 

 Otwarcie Sezonu 2015

9 maja 2015  r.  o godz. 14.00. w Ośrodku Largo otwarto Sezon Żeglarski 2015.  W spotkaniu uczestniczyli: p. Tadeusz Wirkijowski – właściciel ośrodka Largo, p. Roman Brunke – Wój Gminy Karsin, p. Czesław Sikora – trener oraz rodzice i uczestnicy szkolenia żeglarskiego. Gmina Karsin jest współorganizatorem szkółki. Docelowo zajęcia praktyczne będą się także odbywały na Jeziorze Wielewskim, korzystając z gminnej bazy lokalowej i sprzętowej.

 

Galeria zdjęć

Largo Otwarie Sezonu 1


Zakończenie I cyklu szkoleń

25 kwietnia 2015 r. odbyło się spotkanie pana Czesława Sikory z rodzicami uczniów poznających tajniki żeglarstwa, na którym podsumowano przeprowadzony cykl zajęć oraz przedstawiono plany na przyszłość.

Od września 2014 r. do  kwietnia uczniowie szkół podstawowych z gminy Karsin brali udział w zajęciach szkółki żeglarskiej organizowanej przez Klub Żeglarski „Wda” w Borsku. Zajęcia z uczniami prowadził były trener polskich żeglarzy wyczynowych pan Czesław Sikora. W czasie spotkań, które odbywały się w salach gimnastycznych uczniowie  pracowali nad swoją sprawnością fizyczną niezbędną u przyszłych żeglarzy.  Poznawali także podstawowe węzły wykorzystywane przez żeglarzy.


Piknik Żeglarski

W sobotę 13 września 2014 r. odbył się piknik zorganizowany przez Klub Żeglarski „Wda” Borsk. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. III i V szkoły podstawowej. Uczestnicy m.in. poznawali węzły żeglarski oraz rywalizowali w konkurencjach żeglarskich. Największą atrakcją był jednak rejs żaglówkami po jeziorze. Uczniowie podzieleni na grupy płynęli na kilku jachtach pod fachową opieką żeglarzy. Na zakończenie uczestnicy pikniku zostali poczęstowani kiełbaską przy ognisku.

Largo Pod żaglami 1